Zaplecze techniczne

Ploter tnąco-frezujący

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie precyzyjnego frezowania, wycinania i grawerowania przy pomocy plotera frezującego CNC. Jest to doskonałe urządzenie do obróbki sklejki, drewna, tworzyw sztucznych, poliuretanów, MDF.

Frezowanie płyty MDF
Frezowanie sklejki

Swoje usługi kierujemy przede wszystkim do wszelkiego rodzaju zakładów stolarskich, pracowni meblarskich, pracowni wystroju wnętrz oraz odbiorców indywidualnych, wszędzie tam gdzie potrzebna jest precyzja i powtarzalność wykonywanych elementów. Jesteśmy w stanie wyfrezować lub wyciąć dowolny kształt z wyżej wymienionych materiałów, zajmujemy się również przygotowaniem plików i obróbką komputerową projektów, dzięki czemu możemy samodzielnie zaprojektować i wykonać dla Państwa dowolny kasetonpodświetlane litery przestrzenne i inne formy reklamy zewnętrznej.

Parametry urządzenia

Obszar stołu roboczego: 1600×2070 mm
Maksymalna grubość obrabianego materiału: 30 mm
Możliwość pracy w trzech osiach.

Ploter tnąco-frezujący CNC

Laser tnąco-grawerujący

Do zdobienia gadżetów i innych produktów reklamowych nasza agencja wykorzystuje laser tnąco-grawerujący CO2 firmy Trotec® – międzynarodowego dostawcy systemów laserowych do różnego rodzaju zastosowań, począwszy od grawerowania i cięcia laserowego do znakowania.

Nasze urządzenie zapewnia wysoką precyzję i jakość pracy. Wyposażone jest w wysokiej jakości soczewki umożliwiające cięcie i grawerowanie małych detali. Samowystarczalny, zintegrowany system filtrów, zaprojektowany do efektywnego usuwania pyłów, kurzu i gazów, zapewnia czystość i elegancję wykonywanych prac. Te uniwersalne rozwiązania pozwalają nam obrabiać wiele różnorodnych materiałów: od papieru, poprzez drewno, szkło, ceramikę kończąc na aluminium. Dzięki temu jesteśmy w stanie elegancko ozdobić prawie każdy gadżet już przy bardzo małych nakładach.

Laser tnąco-grawerujący firmy SIGNUM
Gadżety ozdobione przy pomocy lasera

Ploter termiczny

Posiadamy również możliwość obróbki materiałów wykorzystywanych do produkcji reklam świetlnych przy pomocy wysokiej temperatury. Do tego celu używamy zaginarki termicznej, pozwalającej na precyzyjne wygięcie o zadany kąt płyt z pleksi i tworzyw sztucznych. Oprócz tego korzystamy jeszcze z plotera termicznego, służącego do cięcia styroduru, najczęściej do produkcji liter przestrzennych.

Zaginarka termiczna
Ploter termiczny

Drukarnia

Sitodruk

Sitodruk (ang. Screen-printing) polega na przeciskaniu farby za pomocą oprawionego kawałka specjalnej gumy (rakla) przez mikronowe oczka siatki przymocowanej (rozpiętej) na ramie. Farba przylega do podłoża na którym drukujemy i na nim pozostaje tworząc pożądany wzór.

Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnego, również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach (np. plakatów, etykiet, opakowań, kalkomanii, reklam) oraz na przedmiotach uformowanych, tzw. kształtkach z różnych materiałów, m.in. na butelkach szklanych i z tworzyw sztucznych, pojemnikach na butelki, płytach kompaktowych, płytach czołowych urządzeń i przyrządów kontrolnych, itp. Bywa też używany do wyrobu obwodów drukowanych i klawiatur membranowych, wykonywania nadruków na koszulkach.

Tampodruk

Tampodruk (ang. pad printing) to metoda nadruku polegająca na nakładaniu trwałej farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Tampon o odpowiednim kształcie umożliwia nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach, dzięki czemu możliwe jest drukowanie na podłożach takich, jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal, drewno, a nawet tkaniny. Tampodruk stosuje się do wykonywania napisów na powierzchniach bardzo zróżnicowanych, od długopisów, zapalniczek, kubków czy koszulek, przez części samochodowe aż po panele czołowe różnego sprzętu AGD i RTV.

Nasza firma dysponuje profesjonalną, pneumatyczną tamponiarką umożliwiającą nadruk w 2 kolorach, gwarantującą idealne odwzorowanie nadruku na każdej wykonywanej kopii.

Studio graficzne

Do przygotowywania projektów w naszej agencji wykorzystujemy jedynie profesjonalny sprzęt komputerowy. Pracujemy na komputerach wyposażonych w karty graficzne NVIDIA Quadro® – specjalistyczne rozwiązanie o podwyższonej wydajności przy pracy na plikach graficznych. Za wierne odwzorowanie kolorów odpowiadają wysokiej jakości monitory wyposażone w najwyższej klasy matryce IPS firmy EIZO® – światowego lidera w produkcji monitorów do profesjonalnych zastosowań graficznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu jakość i niezawodność na najwyższym poziomie.

Przy pracy wykorzystujemy jedynie legalne oprogramowanie pochodzące od światowej klasy producentów. Dzięki zastosowaniu programów Adobe® Photoshop® i CorelDRAW® możemy pracować i wykonywać zlecenia w każdym środowisku graficznym.